Founding Partner

Founding Partner

National Partner

National Corporate Partner

National Sponsors

Equipment Provider
Gold Level Sponsor

Software Provider
Diamond Level Sponsor Platinum Level Sponsor Gold Level Sponsor Gold Level Sponsor

Resource Provider
Platinum Level Sponsor
Silver Level Sponsor

BEST Hub Council

The Hub Council serves as an advisory group to BEST's Board of Directors on issues and items affecting local programs and game execution. Council members communicate information from the board and committees to their hub volunteers.

Hub (City, State) Hub Representative
Blazer BEST (Birmingham, AL) Lyn Lewis
Central Alabama BEST (Talladega, AL)
Jubilee BEST (Mobile, AL) Robin Fenton
North Alabama BEST (Hanceville, AL) Kelley Jones
Northeast Alabama BEST (Rainsville, AL) Mike Kennamer
Northwest Alabama BEST (Muscle Shoals, AL) Mike Witt
Selma BEST (Selma, AL) Johnny Moss
Shelton State BEST (Tuscaloosa, AL)
Tennessee Valley BEST (Decatur, AL) Mallory McCormack
War Eagle BEST (Auburn University, AL) George Blanks
Wiregrass BEST (Dothan, AL) John Gamble
Little Rock BEST (Little Rock, AR) Vernard Henley
Northark BEST (Harrison, AR) Scott Howie
River Valley BEST (Fort Smith, AR) Jason Merritt
Rocky Mountain BEST (Denver, CO) Jose Lopez
Emerald Coast BEST (Pensacola, FL) (Ashley) Xiaojun Geng
Georgia BEST (Marietta, GA) Chan Ham
Kansas BEST (Wichita, KS) Larry Frutiger
La Tech BEST (Ruston, LA) Jason Devillier
NOLA BEST (New Orleans, LA) Jason Devillier
Minnesota BEST (New London, MN) Paul Carlson
Show Me BEST (Sedalia, MO) Kevin Dinsdale
Mississippi BEST (Starkville, MS) Eric Heiselt
Bison BEST (Fargo, ND) Nancy Rossland
Blue Hawk BEST (Dickinson, ND) Alison Hafele
New Mexico BEST (Las Cruces, NM) Patricia Sullivan
Falcon BEST (Bowling Green, OH) Wayne Unsell
Heartland BEST (Alva, OK) Tim Maharry
Penn State DuBois BEST (DuBois, PA) Stephen Feldbauer
Wolverine BEST (Grove City, PA) Mike Bright
Jackrabbit BEST (Brookings, SD) Kim Prohaska
Music City BEST (Nashville, TN) Michael Colletti
Big Country BEST (Sweetwater, TX) Terry Blankenship
Brazos BEST (College Station, TX) Michael Wienen
Capitol BEST (Austin, TX) Greg Young
Collin County (CoCo) BEST (McKinney, TX) Garry Ackerman
Cowtown BEST (Fort Worth, TX) Jody Snow
Dallas BEST (Dallas, TX) Larry Gewax
Heart of Texas BEST (Waco, TX) Trey Pearson
Lions Pride BEST (Commerce, TX) Brent Donham
North Houston BEST (The Woodlands, TX) GJ Snyder
Rio Grande Valley BEST (Harlingen, TX) Neri Balli
San Antonio BEST (San Antonio, TX) Terry Grimley
Southeast Texas BEST (Huntsville, TX) Li-Jen Shannon
U-STEM BEST (Houston, TX) Monique Micheaux
West Texas BEST (Lubbock , TX) Richard Gale