Founding Partner

Founding Partner

National Partner

National Corporate Partner

National Sponsors

Equipment Provider
Gold Level Sponsor

Software Provider
Diamond Level Sponsor Platinum Level Sponsor Gold Level Sponsor Gold Level Sponsor

Resource Provider
Platinum Level Sponsor
Silver Level Sponsor

BEST Hub Council

The Hub Council serves as an advisory group to BEST's Board of Directors on issues and items affecting local programs and game execution. Council members communicate information from the board and committees to their hub volunteers.

Hub (City, State) Hub Representative
Big Country BEST (Sweetwater, TX) Terry Blankenship
Bison BEST (Fargo, ND) Nancy Rossland
Blazer BEST (Birmingham, AL) Lyn Lewis
Blue Hawk BEST (Dickinson, ND) Alison Hafele
Brazos BEST (College Station, TX) Michael Wienen
Capitol BEST (Austin, TX) Greg Young
Central Alabama BEST (Talladega, AL)
Collin County (CoCo) BEST (McKinney, TX) Garry Ackerman
Cowtown BEST (Fort Worth, TX) Jody Snow
Dallas BEST (Dallas, TX) Larry Gewax
Emerald Coast BEST (Pensacola, FL) (Ashley) Xiaojun Geng
Falcon BEST (Bowling Green, OH) Wayne Unsell
Georgia BEST (Marietta, GA) Chan Ham
Heart of Texas BEST (Waco, TX) Trey Pearson
Heartland BEST (Alva, OK) Tim Maharry
Jackrabbit BEST (Brookings, SD) Kim Prohaska
Jubilee BEST (Mobile, AL) Robin Fenton
Kansas BEST (Wichita, KS) Larry Frutiger
La Tech BEST (Ruston, LA) Jason Devillier
Lions Pride BEST (Commerce, TX) Brent Donham
Little Rock BEST (Little Rock, AR) Vernard Henley
Minnesota BEST (New London, MN) Paul Carlson
Mississippi BEST (Starkville, MS) Eric Heiselt
Music City BEST (Nashville, TN) Michael Colletti
New Mexico BEST (Las Cruces, NM) Patricia Sullivan
NOLA BEST (New Orleans, LA) Jason Devillier
North Alabama BEST (Hanceville, AL) Kelley Jones
North Houston BEST (The Woodlands, TX) GJ Snyder
Northark BEST (Harrison, AR) Scott Howie
Northeast Alabama BEST (Rainsville, AL) Mike Kennamer
Northwest Alabama BEST (Muscle Shoals, AL) Mike Witt
Penn State DuBois BEST (DuBois, PA) Stephen Feldbauer
Rio Grande Valley BEST (Harlingen, TX) Neri Balli
River Valley BEST (Fort Smith, AR) Jason Merritt
Rocky Mountain BEST (Denver, CO) Jose Lopez
San Antonio BEST (San Antonio, TX) Terry Grimley
Selma BEST (Selma, AL) Johnny Moss
Shelton State BEST (Tuscaloosa, AL)
Show Me BEST (Sedalia, MO) Kevin Dinsdale
Southeast Texas BEST (Huntsville, TX) Li-Jen Shannon
Tennessee Valley BEST (Decatur, AL) Mallory McCormack
U-STEM BEST (Houston, TX) Monique Micheaux
War Eagle BEST (Auburn University, AL) George Blanks
West Texas BEST (Lubbock , TX) Richard Gale
Wiregrass BEST (Dothan, AL) John Gamble
Wolverine BEST (Grove City, PA) Mike Bright